BIESIADY HISTORYCZNE

W 2008r. na sali gimnastycznej odbyła się I Biesiada Historyczna zatytułowana  W starożytnej Grecji. Formuła tak spodobała się uczestnikom, że co rok w szkole organizowane są spotkania z historią, które nie tylko pozwalają uczniom sprawdzić wiedzę o epoce, ale mogą oni skosztować potraw charakterystycznych dla danego kraju, spotkać się z Bractwem Rycerskim jak to miało miejsce podczas biesiady dotyczącej średniowiecza czy turnieju związanego z bitwą pod Legnicą. Podczas jednej z biesiad uczniowie wystąpili nawet w strojach z epoki - wypożyczonych z legnickiego teatru.

Celem spotkań jest przede wszystkim przybliżenie historii w  przyjazny dla ucznia sposób. Najskuteczniej uczymy się przecież poprzez zabawę.