KOŁO PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI

W październiku 2006 r. bibliotekarka p. E. Rusiecka założyła KPB (Koło Przyjaciół Biblioteki). Uczniowie współpracują z nauczycielem bibliotekarzem przed lekcjami, po lekcjach i na przerwach.

Zadania członków KPB :

- układanie ksiązek na półkach,

- odkładanie książek na półki,

- pomoc młodszym kolegom i koleżankom w wyborze książki,

- naklejanie kartek z numerami inwentarzowymi na książkach,

- przygotowanie plakatów na uroczystości i imprezy czytelnicze,

- przygotowanie i prowadzenie kiermaszu książki,

Członkowie KPB: Justyna Bielecka, Przemysław Komarnicki, Przemysław Zatwarnicki, Daniela Hinczewska, Ania Krasoń, Szymon Starczewski

Opiekun KPB: Elżbieta Rusiecka

Pierwsi  członkowie KPB

Ania Krasoń układa książki

Daniela Hinczewska i Ania Krasoń pracuja w wypożyczalni.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281)  (szerokość: 375 / wysokość: 281)

W roku  2010/2011 członkowie KPB pod okiem bibliotekarki p. Elżbiety Rusieckiej pomagali również przy stronie biblioteki. Do zadań należało pomniejszanie zdjęć, szukanie clipartów, próby redagowania krótkich tekstów. Na wyróżnienie zasłużyła ucz. klasy szóstej Aleksandra Najda, która po zajęciach pomagała w bibliotece.

W roku 2011/2012 uczniowie pomagali przy stronie biblioteki i szkoły - aktualności. Maciej Kądziołka z klasy trzeciej, opracowywał teksty (opisy) o nowo zakupionych książkach do biblioteki. Na przerwach i po lekcjach uczniowie układali książki na półkach.

W roku 2012/2013

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W BIBLIOTECE

(szerokość: 190 / wysokość: 253) Święty Mikołaj – postać starszego mężczyzny z brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i bajek w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów.

W dniu 6 grudnia w naszej szkole w holu można było wylosować maskotkę na Mikołajkowej loterii przygotowanej przez Koło Przyjaciół Biblioteki,

pojawił się także Mikołaj. Zawitał również do szkolnej biblioteki.

Po przedstawieniu pt. „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja" przygotowanego przez uczniów z KPB wraz z p. E. Rusiecką dla uczniów z klasy II a, oraz dla uczniów wszystkich grup ze świetlicy pojawił się dostojny pan z białą brodą w czerwonym ubraniu – Mikołaj, który rozdawał paczki, rozmawiał z dziećmi na temat zachowania w szkole i w domu. Wysłuchał wierszy i piosenek zaprezentowanych przez maluchów.

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

„CZERWONY KAPTUREK – SZUKA KSIĘCIA"

BAJKA Z MORAŁEM

Uważaj, bracie, jak umawiasz się na czacie!

Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali po raz drugi dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przedstawienie pt. „CZERWONY KAPTUREK – SZUKA KSIĘCIA". W czwartek tj. 24 stycznia, tuż przed feriami klasa III c, III a oraz dzieci ze świetlicy obejrzały śmieszną, a zarazem poruszającą problem bezpieczeństwa w Internecie inscenizację. Przedstawienie spotkało się z ogromnym aplauzem młodej widowni. Widzowie ze świetlicy chętnie fotografowali się z młodymi aktorami. Po feriach członkowie KPB zaprezentują swoje przedstawienie innym klasom.

PRZEDSTAWIENIE

WIDOWNIA

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 750 / wysokość: 562)

Pasowanie na czytelnika

Bibliotekarka Elżbieta Rusiecka oraz dzieci z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprosiły uczniów z klas I z wychowawczyniami na pasowanie na czytelnika. Pierwszaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu członków KPB i celująco odpowiadały na pytania i zagadki zadawane przez prowadzących uczniów. Następnie, po zdanym egzaminie nastąpiło pasowanie na czytelnika ze ślubowaniem. Na zakończenie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia klas z wychowawczyniami.