Pasowanie na czytelnika

(szerokość: 225 / wysokość: 225)W dniu 2 marca 2016 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W świat bajki wprowadzili uczniów mali aktorzy z klas drugich i trzecich przygotowani przez p. Natalię Halikowską. Pierwszaki obejrzały przedstawienie pt. „Bal w pokoiku lal", wraz z udziałem „Małego zespołu wokalnego" Nie obyło się bez małego sprawdzianu. Wybrani uczniowie z klas I a, I b, I c, I d, odgadywali tytuły bajek, baśni poprzez wyciąganie z czarodziejskiego worka rekwizytów. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas układali podpisy pod ilustracjami. Po wykonaniu bezbłędnie wszystkich zadań nastąpiło uroczyste pasowanie. Bibliotekarka – wróżka odczytała akt pasowania, a dzieci powtarzały słowa przysięgi. Na zakończenie uroczystości klasy otrzymały dyplomy i prośby książki do wklejenia do zeszytów na pamiątkę spotkania.

Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
  Więcej zdjęć w galerii     E.R