WYBORY !!!

Podczas święta patrona zawsze w naszej szkole odbywają się też wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kilkudniowa kampania wyborcza, podczas której kandydaci prezentowali swoje osobowości i programy wyborcze nie tylko na plakatach i ulotkach, ale także spotkaniach z wyborcami. Rada SU składa się z 8 osób, natomiast kandydatów w tym roku mieliśmy 19. Dnia 20 listopada odbyły się wybory, nad którymi czuwała Komisja Wyborcza w składzie: przewodnicząca – Martyna Michnej – kl. VIb, członkowie: Ola Nowak (VIb), Hania Kantor (VIb), Filip Bijak (VIc), Karolina Kłos (VIc). Po otworzeniu urny i przeliczeniu głosów komisja ogłosiła wyniki, według których do Rady SU weszły: Ola Pacaniuk (Vc), Ola Oleśniewicz (Vc), Justyna Lipińska (Vc), Małgosia Haniecka (Vb), Dominika Szostek (Vb), Klaudia Najdecka (Va), Marta Filipowicz (IVb) i Asia Rucińska (IVa). Na pierwszym swym spotkaniu członkowie nowej Rady SU postanowili wybrać przewodniczącą, którą została Ola Pacaniuk oraz jej zastępcę – Olę Oleśniewicz. A oto przydział pozostałych obowiązków: Minister Skarbu – Klaudia Najdecka, Minister Kultury – Justyna Lipińska, Minister Ładu i Porządku – Gosia Haniecka, Minister - Rzecznik Prasowy – Dominika Szostek, Minister Promocji – Marta Filipowicz i  Minister Sportu – Asia Rucińska.
Gratulujemy dziewczynkom, których społeczność uczniowska obdarzyła zaufaniem i życzymy owocnej pracy!

śWIęTO PATRONA

Obchody święta patrona naszej szkoły trwały cały tydzień – od 19 do 23 listopada. Przygotowania trwały znacznie dłużej, ponieważ Samorząd Uczniowski opracował projekt obchodów, który wymagał realizacji w dłuższym terminie. Projekt obejmował 5 sfer, w których każdy z członków SU odpowiedzialny był za wykonanie poszczególnych zadań:

- Zaprojektowanie i wydanie specjalnego numeru gazetki szkolnej „Zlepek" na temat życia i twórczości Janusza Korczaka (odpowiedzialna – Karolina Kłos kl. VIc).

- Opracowanie drzewa genealogicznego rodziny Janusza Korczaka (odpowiedzialni – Martyna Michnej, Ola Nowak i Jarek Rogusz – kl. VIb).

- Konkurs plastyczny dla klas I-III pt. „Postacie z utworów Janusza Korczaka" (odpowiedzialne – Ola Pacaniuk i Ola Oleśniewicz – kl. Vb)

- Wykonanie albumów tematycznych o życiu i działalności Janusza Korczaka przez wszystkie klasy (odpowiedzialny – Filip Bijak – kl. VIc).

- Przeprowadzenie konkursu wiedzy o Januszu Korczaku dla kl. IV-VI (odpowiedzialne – Hania Kantor, Hania Łukaszewska – kl. VIb i Marta Filipowicz – kl. IVb).

- Przygotowanie obchodów Dnia Patrona Szkoły (odpowiedzialni – członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego).

Cały projekt został zrealizowany. Albumy tematyczne można było oglądać przez cały tydzień na wystawie w holu szkoły, gdzie zaprezentowano również drzewo genealogiczne dotyczące przodków Janusza Korczaka, a także prace plastyczne uczniów kl. I-III. Wyróżnieni w konkursie plastycznym to:

Piotr Grabowski (IIa), Klaudia Chojnacka (Ib), Szymon Rąbkowski (Ib), Milena Hus (Ia), Daria Nowak (Ia), Paulina Karpiel (Ia), Angelika Żok (IIc), Mateusz Siwka (IIc).

19 listopada odbył się też konkurs wiedzy o Januszu Korczaku w którym zwyciężyli:

I miejsce – Samanta Saj – Vd

II miejsce – Dawid Komorowski - Va

III miejsce – Klaudyna Konopa i Maksymilian Chlebosz – VIb.

Jednym z elementów obchodów święta patrona jest coroczny Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych. Przebiegał on w tym roku przez 3 dni – 19.11 – kl. VI, 20.11 – kl. II, III i V, 21.11 – kl. IV. Wyniki w poszczególnych kategoriach kształtują się następująco:

Kl. II:

I miejsce – kl. IIb – „Śpiąca królewna i siedmiu krasnoludków"

II miejsce – kl. IIc – „Brzydkie kaczątko" i kl. IId – „Jak Kolczatek szukał mieszkania"

Kl. III:

I miejsce – kl. IIIc – „Nie ma tego złego"

II miejsce – kl. IIIa – „Kaziu u dentysty"

Kl. IV:

I miejsce – kl. IVa – „Smok ze smoczej jamy"

II miejsce – kl. IVc – „Pinokio ma kłopoty"

III miejsce – kl. IVb – „Tekturowe miasteczko" i kl. IVd – „Chroń środowisko"

Kl. V:

I miejsce – kl. Vd – „Leń"

II miejsce – kl. Vc – „Noc bajek"

III miejsce – kl. Vb – „Przyjaciele" i kl Va – „Czerwony Kapturek"

Kl. VI:

I miejsce – kl. VIb – „Sprzedawcy marzeń"

II miejsce – kl. VIa – „Czerwony Kapturek inaczej, czyli inscenizacja nowoczesnej bajki"

III miejsce – kl. VId – „Labirynt życia".

Laureatami przeglądu, którzy reprezentowali naszą szkołę podczas IV Spotkań Teatralnych Szkół i Placówek Korczakowskich z Dolnego Śląska zostały klasy: IIIc i IVa. O IV Spotkaniach Teatralnych czytaj w zakładce TRADYCJE.

Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych.

klasy II i III

klasy IV

klasy V

klasy VI

Lista imprez przygotowanych przez Samorząd Uczniowski

Październik:

- dyskoteka andrzejkowa

- Dzień Nauczyciela (kabarecik „Nauczyciel do tablicy!)

Listopad:

- wybory do Rady SU

- Dzień Patrona

- IV Dolnośląskie Spotkania Teatralne Szkół i Placówek Korczakowskich z Dolnego Śląska

Grudzień:

- Mikołaj w kl. I-III

Styczeń:

- 31.01 – dyskoteka karnawałowa połączona z Tłustym Czwartkiem

Luty:

- 7.02. – VII Szkolny Turniej Taneczny o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie

Marzec:

- promocja akcji „Tesco dla szkół", do której przystąpiła nasza szkoła.