W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Na kilka dni przed świętami wykonywaliśmy kartki z życzeniami oraz różne dekoracje, które ozdabiają naszą salę i korytarz. Później przyszedł czas na rozmowy o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Następnie ubieraliśmy naszą choinkę i stroik. Odbył się również konkurs plastyczny „Choinka moich marzeń". A gdy weszliśmy do sali w ostatnim dniu nauki przed świętami, stoły były nakryte białymi obrusami, stały na nich różne ozdoby, a przede wszystkim słodkie smakołyki. Kiedy pani zapaliła świeczkę, Iga przeczytała Ewangelię o narodzeniu Jezusa, a my słuchaliśmy w skupieniu. Pani złożyła nam życzenia i podzieliła się z każdym opłatkiem, po czym wszyscy wszystkim również składali życzenia. Po poczęstunku śpiewaliśmy kolędy, a nasz kolega Kamil zagrał nawet jedną na pianinie. Otrzymał od nas zasłużone brawa. Było nastrojowo i przyjemnie. Tworzyliśmy wspaniałą wspólnotę.

Wyniki konkursu plastycznego „CHOINKA MOICH MARZEŃ"

KLASY I

I miejsce – Magda Dziembulak,

II miejsce – Kinga Karczewicz,