PRACA METODĄ PROJEKTU W KLASACH 4-6

- EDUKACYJNA GRA PLANSZOWA

Na przełomie maja i czerwca uczniowie z klas 4-6 pracowali metodą projektu, wykonując edukacyjne gry planszowe o bardzo dużych wymiarach. Metoda projektu pozwała rozwinąć takie umiejętności uczniów, jak: formułowanie problemu, korzystanie z różnych źródeł informacji, ocena ich wiarygodności, ćwiczenie różnych sposobów zapisywania i prezentowania zebranych materiałów, podejmowanie decyzji grupowych. Projekt pozwala ponadto na rozwinięcie przez uczniów umiejętności związanych z podejmowaniem konkretnych działań: od fazy ich planowania i poszukiwania wsparcia aż po ich realizację i ocenę.
Warto podkreślić, że większość decyzji związanych z realizacją projektu uczniowie podejmowali samodzielnie. Gotowe gry planszowe są wystawione w holu szkoły w celu prezentacji. Zapraszamy do obejrzenia.

W dniach 05.06.2017 -09.06.2017 w naszej szkole  odbywał się Tydzień projektów, podczas którego każda z klas  pracowała metodą projektu na wybrany temat.

Gratulujemy pomysłów!

PRACE UCZNIÓW