Akcja tornister w świetlicy szkolnej!

Nasze dzieciaki- świetliczaki często narzekają na ciężar swoich tornistrów. Postanowiliśmy przeprowadzić mały test w klasach drugich i trzecich. Co w swoich najgłębszych czeluściach zawierają plecaki uczniów? Czy aby wszystko co się w nich znajduje na pewno jest im potrzebne w danym dniu? Na początku wymieniliśmy sobie odpowiednie wyposażenie tornistra oraz częste błędy dzieci popełniane przy pakowaniu. Następnie zważyliśmy swoje tornistry. Najcięższy z nich sięgnął granicy 5,2kg! Zaś najlżejszy ważył 2,5 kg. Przyrównując taką wagę plecaka w stosunku do masy ciała ucznia, który waży średnio 27kg, obciążenie dla tak młodziutkiego kręgosłupa jest naprawdę duże! Świetliczaki tworzyły receptę dla kolegów i koleżanek z rekomendacją, czego powinni unikać przy pakowaniu tornistra i jakie rzeczy, wskazując dokładnie, są im dziś zbędne. Mamy nadzieję, że ta lekcja zapadnie w pamięć naszych dzieciaków, czego dowodem będą lżejsze tornistry i zdrowy, prosty kręgosłup każdego świetliczaka!

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
  (szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)
   E.R