Boże Narodzenie tuż, tuż.

Nasza szkoła, co roku „rozpoczyna je" w ostatnim dniu nauki przed świętami.

W piątek 22 grudnia 2017 roku uczniowie klas 1-3 z nauczycielami obejrzeli przedstawienie pt.  „Co odmieniło naszą klasę?" Głównym przesłaniem tych jasełek była walka dobra ze złem. Młodzi aktorzy z klasy 3b, przygotowani przez katechetkę O. Niemasik i wychowawczynię –A. Halikowską, zagrali bardzo niegrzecznych uczniów, do których przyszli…. Anioł i Diabeł. Ten drugi zachęcał dzieci do podpisania cyrografu i odwiedzenia piekła obiecując im za to przeróżne atrakcje. Anioł walczył o dusze dzieci, ostrzegał  je przed złem i zabrał „niebiańską rakietą" do nowo narodzonego Zbawiciela. I właśnie to spotkanie z Jezusem, który jest Miłością, odmieniło serca niegrzecznych dzieci, ich myślenie i postępowanie. W przedstawieniu nie zabrakło Maryi, Józefa, pasterzy  i mędrców składających dary. Do Jezusa przybyli też  nasi trzecioklasiści. W darze oddawali Mu swoje ulubione zabawki i obiecali dobre zachowanie.

Poprzedniego dnia w godzinach popołudniowych  nasi mali aktorzy wystąpili dla swoich rodziców i zaproszonych przez siebie gości. Spektakl obejrzała także Pani wicedyrektor A. Denisiak oraz Rada Rodziców. Dzieci wręczyły rodzicom wykonane  przez siebie drobne upominki a potem wszyscy udali się na przygotowany przez rodziców uczniów klasy 3b słodki poczęstunek.

Przedstawienie wzbudziło zachwyt małej i dużej publiczności. Dzieci otrzymały zasłużone brawa, bo przygotowanie spektaklu wymagało od nich wielostronnej aktywności. Inscenizacja dała im również możliwość kształtowania świadomej dyscypliny, poczucia odpowiedzialności zbiorowej i indywidualnej, więzi koleżeńskiej.

Dziękujemy chórowi szkolnemu, który pod kierunkiem pana Z. Chmielewskiego, pięknym śpiewem kolęd i pastorałek uświetnił występ dzieci z klasy 3b.

Wszystkich zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia zamieszczonych na stronie internetowej naszej szkoły.

O. Niemasik

(szerokość: 565 / wysokość: 586) (szerokość: 375 / wysokość: 450)

(szerokość: 375 / wysokość: 209) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 374) (szerokość: 375 / wysokość: 297)