PANI KAROLINA SOCHA CZYTA DZIECIOM

"Daleko stąd, daleko... za górą wysoką, za rzeką szeroką była wioska, a w tej wiosce biała chata, a w tej chacie mieszkał kmieć Pazurek z żoną Pazurkową. I były w tej chacie dwie Dorotki...

Uczniowie klasy III a wraz wychowawczynią p. Marzeną Kazieczko uczestniczyli w zajęciach w bibliotece szkolnej w dniu 12.01.2018r.  Bibliotekarka zapoznała uczniów z pojęciem baśń, dzieci po wysłuchaniu tekstu pt. „Dwie Dorotki" Janiny Porazińskiej czytanego przez zaproszonego gościa panią Karolinę Sochę, potrafiły wymienić  elementy charakterystyczne dla  baśni występujące w utworze. Odróżniły postaci realistyczne od fantastycznych obdarzonych nadludzką mocą, przedmioty i zwierzęta mówiące ludzkim głosem. Dowiedziały się także, że jedną z cech baśni to zwycięstwo dobra nad złem, a uczciwość zawsze zostaje wynagrodzona tak jak w przypadku sierotki Dorotki. Po wysłuchaniu poszczególnych fragmentów uczniowie odpowiadali wzorowo na zadawane pytania dotyczące utworu.

Na zakończenie spotkania, które przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze uczestnicy otrzymali  zakładki, a pani Karolina pamiątkowy dyplom.

E. Rusiecka

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego wypoczynku

i bezpiecznych ferii z ciekawą książką.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
   Więcej zdjęć w galerii  E.R