Odwiedziny Przedszkolaków-

naszych przyszłych Pierwszaków!

Jak co roku o tej porze świetliczaki z SP 4 zapraszają swoje młodsze koleżanki i kolegów z grup zerowych chojnowskich przedszkoli na spotkanie pt. „Spotkajmy się w czwórce". W tym roku hasłem przewodnim było bezpieczeństwo. Przedszkolaków przywitała  wicedyrektor szkoły p. Anna Denisiak oraz maskotka szkoły „Korczuś'. Następnie uczniowie klas pierwszych ze świetlicy wystąpili z przedstawieniem pt."Bajkowe przestrogi" przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni pani Aleksandry Korby.

Postacie ze znanych bajek przestrzegały przed różnymi, czyhającymi na dzieci niebezpieczeństwami, m.in.:  Po pierwsze do obcego domu nigdy nie wchodzimy! Gdy obcy człowiek kiedyś was zagada, nie mówcie gdzie mieszkacie! –to jest druga rada. Po trzecie nigdy nie bierz od obcego słodyczy, nie wiesz przecież czy jest dobry, czy może chce skrzywdzić! Nie oddalaj się od domu, choć ci trochę szkoda, bo może ciebie spotkać niemiła przygoda!...

Po występie przedszkolaki udały się do sali komputerowej. Tam pod czujnym okiem informatyków: pani Małgorzaty Potaczały i pana Bogdana Hołowiaka bawiły się przy komputerach układając swoje puzzle. Niewątpliwie dużą atrakcją były odwiedziny basenu, gdzie nasi goście zasiedli na trybunach. W bibliotece szkolnej pani Elżbieta Rusiecka wraz ze swoją pacynką misiem opowiadała o licznych atrakcjach czekających w bibliotece na przyszłych uczniów. Wszystkie przedszkolaki na pamiątkę dostały kolorowe chorągiewki z logiem naszej szkoły. Spotkania dzieci ze świetlicy z przedszkolakami przyczyniają się do przełamania onieśmielenia i strachu przed wstąpieniem w progi w swojej  przyszłej szkoły oraz wskazują różnorodne możliwości twórczej aktywności przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie.

Wychowawczyni

Bożena Szarek

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

Więcej zdjęć w galerii E.R