„CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM" – BIBLIOTEKARKA CZYTA KLASIE II A

„KIM JEST WZOROWY CZYTELNIK"

#cojaczytam #wolnelektury. W dniu 7 listopada klasa II a wraz z wychowawczynią p. A. Gac została zaproszona do biblioteki szkolnej na spotkanie w ramach programu „Cała szkoła czyta dzieciom". Uczennice z zespołu promującego czytelnictwo przygotowały zakładki, rebusy, puzzle Bibliotekarka p. E. Rusiecka zapoznała uczniów z autorem  - Grzegorzem Kasdepke przeczytała krótkie opowiadania z książki „Co to znaczy"…: Farbowany lis, Gruba ryba, Mieć kiełbie we łbie.  Po wysłuchaniu pięknie przeczytanego  tekstu dzieci odpowiadały na zadawane pytania dotyczące treści. Brały udział w zajęciach przeprowadzonych przez starsze koleżanki z kl. VI c. Pod koniec zajęć obejrzały prezentację „Kim jest wzorowy czytelnik".  Na zakończenie spotkania uczestnicy za prawidłowe odpowiedzi otrzymali  zakładki, plany lekcji.

Elżbieta Rusiecka