ŚWIETLICZAKI ŚWIĘTUJĄ

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Nasze świetliczaki  włączyły się do obchodów uczczenia 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości . W  każdej grupie wiekowej odbyły się cykle zajęć o tematyce patriotycznej. Głównym celem  było zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej i przystępnej formie polskich symboli narodowych. Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania dzieci znalazły odpowiedź w filmie animowanym „Polak mały". Wysłuchały pieśni i piosenki Niepodległej Polski. Z opowieści „Z albumu Dziadka",  dowiedziały się o historii odzyskania niepodległości i postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. W czasie zajęć plastyczno-technicznych dzieci wykonywały m.in. biało-czerwone flagi,  wydzieranki, kolorowanki związane z symbolami narodowymi. Zakończeniem cyklu był patriotyczny pokaz mody w wykonaniu świetliczków z grupy I i II. Na to  doniosłe wydarzenie zaprosiliśmy świetliczaki z grupy V. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy w biało-czerwonych barwach.  Poprzez przeprowadzony cykl zajęć dzieci uczyły się szacunku do symboli narodowych, wzbogaciły wiedzę o swojej bliższej i dalszej Ojczyźnie oraz kształtowały poczucie tożsamości narodowej.

Wychowawczynie

Bożena  Szarek, Izabela Wiśniewska, Justyna Rząsa