Zespół szkolnych dziennikarzy przez cały rok pracował nad tworzeniem kolejnych numerów "Zlepka" w wersji on-line i papierowej. Podejmował też wyzwania #juniorlab. W roku szkolnym 2018/2019 powstało 27 numerów gazetki, w tym kilka numerów specjalnych dotyczących szczególnych wydarzeń. Za dwa z wyzwań dziennikarze otrzymali wysokie miejsca - II i III w Polsce. Działania te spowodowały, że "Zlepek" znalazł się na piątym miejscu wśród 161 gazetek szkolnych z całej Polski. Nagrodą był udział trójki uczniów w  Letniej Szkole Junior Media 2019. Wycieczka trwała od 15 do 21 lipca i była nagrodą za ciężką pracę Junior dziennikarzy w całym roku szkolnym.

W tym roku najbardziej zaangażowani redaktorzy pojechali do Amerykańskiego Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach. W Letniej Szkole Junior Media wzięło udział 29 uczestników z najlepszych szkolnych redakcji. "Zlepka" reprezentowały: Debora Luberda, Ola Wolska i Julka Krakowska. Podczas wyjazdu młode  dziennikarki korzystały z atrakcji oferowanych przez park rozrywki. Poza tym, odwiedziły Park Wodny Aquarion oraz dowiedziały się trochę o historii miasta oraz o ogniu w Muzeum Ognia. Ważną częścią pobytu były warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Julię Karasiewicz, Multimedia Managera z Polska Press Grupy. Przybliżyła dziennikarzom historię filmu, a także techniki tworzenia animacji poklatkowych. Pod jej kierunkiem uczestnicy przygotowali także własne, bardzo ciekawe animacje!

Z niecierpliwością czekamy na relacje dziewcząt z pobytu w Żorach. Gratulacje za piąte miejsce w rankingu gazet z całej Polski należą się, oczywiście, całemu zespołowi dziennikarzy, który pracował na ten sukces cały rok. Życzymy dalszych sukcesów!

więcej zdjęć w galerii