Rozczytana szkoła"

Nasza szkoła przystąpiła do Programu „Rozczytana szkoła". Celem Programu jest zwiększenie czytelnictwa wśród młodzieży oraz zachęcenie młodych osób do aktywnego poszerzania wiedzy i e-learningu. Konkurs trwa od października 2009 do końca maja 2010.

Uczniowie udzielają odpowiedzi na PYTANIA KONKURSOWE za poprawne odpowiedzi zbierają indywidualne punkty dla siebie i mają możliwość zamiany na nagrody. Dodatkowe 25% punktów ucznia za udzielenie odpowiedzi na Pytania Konkursowe jest przypisywane jego szkole. Czyli zbiera punkty dla siebie i dla szkoły. Suma wszystkich zebranych w ten sposób przez szkołę punktów stanowi wynik, który decyduje o pozycji szkoły w klasyfikacji. Przez uczniów zbierających punkty w ramach szkoły rozumie się uczniów, którzy w okresie miesiąca zdobędą minimum 20 pkt. Za odpowiedzi na pytania, a w okresie całego konkursu – minimum 100 pkt.

NAGRODY!

Szkoły, które zdobędą I, II, III pozycję w jednej z kategorii konkursowych (sport, motoryzacja, wiadomości, komputery, nauka i technika, zdrowie i uroda, rozrywka itd.) – będą mogli wybrać swoje nagrody za zebrane punkty z katalogu nagród przypisanej danej kategorii/ w kategorii szkoły. Za indywidualne punkty każdy uczeń może otrzymać nagrodę wybraną przez siebie i dla siebie z Katalogu nagród.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: W BIBLIOTECE SZKOLNEJ U KOORDYNATORA p. Elżbiety Rusieckiej oraz na stronie internetowej:

www.przeczytamwszystkich.pl

Wystarczy przyjść do biblioteki i w czytelni razem z bibliotekarka zapisać się do swojej klasy przystępującej do Programu „Rozczytana szkoła". Zapraszam uczniów do czytelni!!!

Kilka wskazówek dla uczniów:

- mieć swój e-mail,

- wystarczy wejść na stronę www.przeczytamwszystkich.pl,

- rozczytana szkoła,

- moja szkoła,

-wejdź i zarejestruj się (login, hasło, powtórzone hasło, e-mail, kod z obrazka,

zaznaczenia oświadczenia zapoznanie się z regulaminem i wyrażenia zgody

na przetwarzanie danych)

- zarejestruj się

- po pojawieniu się napisu o aktywacji konta, przejdź do poczty i kliknij na link

aktywacyjny,

- logowanie: logon i hasło