ZIMOWISKO 2014 - DWA TURNUSY

Legnicki Oddział TPD prowadzi rekrutację na dwa 8-dniowe turnusy zimowiska do Karpacza dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Aby zarezerwować miejsce dla dziecka, należy pobrać kartę rekrutacyjną z biura TPD w Legnicyoraz wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł. Liczy się kolejność zgłoszeń (karty będą wydawane do wyczerpania).

Zimowisko organizowane będzie w sprawdzonym już i bardzo przyjaznym Ośrodku „MORION" w Karpaczu. 200m od centrum,  pokoje z łazienkami, 3 posiłki główne (w tym dwa - śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu) oraz podwieczorek - ciasta własnego wypieku lub owoce.

MORION, ul. Nad Łomnicą 7, 58-540 Karpacz, tel. 75 761-92-77

W PROGRAMIE ZIMOWISKA m.in:
- zwiedzanie Karpacza, m.in Muzeum Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki, Kościoła Wang, Skoczni Orlinek;
- przejazd zjeżdżalnią „Kolorowa";
- jazda na łyżwach na lodowisku;
- kąpiel w basenie;
- wycieczka do Szklarskiej Poręby, zwiedzanie Muzeum Minerałów, Wodospadu Szklarka, wyjazd do Jeleniej Góry, Cieplic, degustacja wód mineralnych,
- dyskoteki, konkursy z nagrodami; pieczenie kiełbasek przy ognisku, kulig w zależności od pogody.

Przewidujemy 15-osobowe grupy dzieci, zapewniamy opiekę pielęgniarską, fachową kadrę pedagogiczną TPD, ubezpieczenie oraz dojazd i powrót autokarem.

Terminy:

15.02-22.02.2014 - I turnus
22.02.-01.03.2014 - II turnus

Odpłatność:

ok. 650 zł. brutto (istnieje możliwość zapłaty w trzech ratach; ostatnia winna być uiszczona do 31.01.2014)

Szczegółowych informacji udziela koordynator akcji: mgr Katarzyna Napora (tel. 76 724-51-09; tpd.legnica@wp.pl).

Akcje wyjazdowe TPD Legnica od lat cieszą się mianem przyjaznych dzieciom. Oprócz bogatego programu turystycznego organizatorzy dużą uwagę przywiązują do realizowania profilaktyki zagrożeń i bezpieczeństwa. Działania zostały pozytywnie ocenione przez przedstawicieli biura Rzecznika Praw Dziecka RP Marka Michalaka, którzy wizytowali zimowisko. W arkuszu kontrolnym stwierdzili, że dzieci przebywają pod dobrą opieką, ich prawa są przestrzegane, a organizatorzy pieczołowicie wybrali ośrodek do ich wypoczynku. Bardzo dobre warunki lokalowe i ciepłą atmosferę tworzą gospodarze DW Morion w Karpaczu.