WIELKANOC 2013

Święta Wielkanocne są okazją do wielu ciekawych przedsięwzięć. Dzieci poznają tradycje i obyczaje wielkanocne, piosenki, wiersze, malują pisanki. Koło Przyjaciół biblioteki z SP nr 4 z opiekunem Elżbietą Rusiecką ogłosiło konkurs wielkanocny w 5 kategoriach: koszyk wielkanocny, pisanka, stroik świąteczny, palma. Pomysłowość dzieci wprawiła nas w zachwyt.

Prace należało przygotować własnoręcznie. Organizatorzy pozostawili dużą swobodę przy wykonaniu świątecznej ozdoby. Mogły one być różnej wielkości i wykonane dowolną techniką. Komisja w składzie Anna Grabek i ks. Jarosław Górecki miała bardzo trudne zadanie wyłonienia najpiękniejszych prac.

Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i wykonane różnorodną techniką. Nagrody przyznane były w oparciu o opracowane kryteria oceny prac:

· oryginalność,

· pomysłowość

· walory artystyczne,

· symbolika wielkanocna

22 marca w holu, obok wystawy zostały wręczone nagrody przez dyrektor szkoły Elżbietę Borysewicz, która podziękowała i pogratulowała wszystkim uczniom.

Zwycięzcy konkursu w poszczególnych kategoriach:

Palma:

III m. Oliwia Sypień II b

ZDJ CHOJNOW.PL

BOŻE NARODZENIE 2012

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs na stroik świąteczny. Brali w nim udział uczniowie z klas II-VI. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w przygotowanie własnoręcznie wykonanych ozdób. Komisja oceniająca prace miała trudne zadanie. Postanowiła przyznać 5 pierwszych miejsc, 3 drugie, 2 trzecie miejsca i 4 wyróżnienia.

Weronika Grudzień

Michał Gorzyński