SPOTKANIE I ZAJĘCIA W MBP W CHOJNOWIE Z ILUSTRATORKĄ PANIĄ ZAGNER-KOŁAT

OGÓLNOPOLSKA AKCJA "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM"

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ ANNĄ ONICHIMOWSKĄ - KL. II C I III C

"JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM" - OGÓLNOPOLSKA AKCJA

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ JUSTYNĄ BEDNAREK - KL. III B

SPOTKANIE AUTORSKIE W MBP W CHOJNOWIE Z MARCINEM PAŁASZEM - KL. II B I III A

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KALINĄ JERZYKOWSKĄ W MBP W CHOJNOWIE - KLASA III D

KOŁO PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI Z WIZYTĄ U SZEŚCIOLATKÓW W PRZEDSZKOLU                CZYTAMY Z PODZIAŁEM NA ROLE

PEDAGOG SZKOLNY CZYTA UCZNIOM KLASY III A - "CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

WICEDYREKTOR CZYTA W KLASIE III D

DYREKTOR SZKOŁY CZYTA UCZNIOM KLASY III C W RAMACH PROGRAMU

LEKCJE BIBLIOTECZNE I "CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

Głośne czytanie - „Cała szkoła czyta dzieciom"

W dniu 9 grudnia 2016 r. bibliotekarka odwiedziła klasę V a. Przyniosła wybrane, nowe książki, które zostały zakupione w ramach rządowego programu - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Fragmenty  książki Moony Witcher pt. „Dziewczynka z szóstego księżyca czytała uczniom w ramach projektu „Cała szkoła czyta dzieciom" wicedyrektor p. Anna Denisiak. Jedna z uczennic zachęcała rówieśników do przeczytania opowiadając o czym jest ta przygodowo-fantastyczna lektura.

W przyszłym tygodniu wychowawcy klas piątych (b,c,d) będą czytać swoim uczniom.

Krótka informacja:

„Nina jest w piątej klasie, mieszka ze swoimi ciociami w Madrycie. Prawie w ogóle nie widuje rodziców, którzy pracują bardzo daleko. Do tej chwili wszystko toczy się normalnie. Ale jest jeszcze znamię na prawej ręce Niny. Znamię w kształcie gwiazdki, dokładnie takie samo jakie miał jej ukochany dziadek Misza, wielki alchemik, mieszkający w Wenecji. Czy to znak przeznaczenia? Jaka przyszłość..."

Zachęcam do lektury tej pozycji, która znajduje się w naszej bibliotece.

Koordynator programu Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

KIERMASZ TANIEJ  KSIĄŻKI

www.ksiegarnia-tuliszkow.pl

W holu szkoły w dniach:

25.11.2016 r. –  piątek   godz. 9.30 i 10. 30

28.11.2016 r. – poniedziałek godz. 9.30 i 10.30

Rodzice, uczniowie i nauczyciele będą mogli kupić nowe książki z Hurtowni Taniej Książki w Tuliszkowie.

Zapraszamy!

„Cała szkoła czyta dzieciom"

(szerokość: 375 / wysokość: 480)Jednym z warunków jakie szkoła musi spełnić uzyskując  dofinansowanie programu rządowego  Priorytet 3 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest zrealizowanie w szkole co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział – z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

Nasz projekt  nosi tytuł „Cała szkoła czyta dzieciom". W dniu 18 października 2016 roku bibliotekarka p. E. Rusiecka na początku spotkań z uczniami klas drugich  opowiedziała o autorze G. Kasdepke  i zaprezentowała  wszystkie zakupione jego książki, a zaproszony gość - pielęgniarka szkolna p. Grażyna Mazur czytała klasie  IIa i IIb, następnie klasie IIc i IId  fragmenty książki autora „Bon czy ton: savoir – vivre".  Uczniowie rozmawiali o zachowaniu się w szkole, klasie, na terenie obiektów szkolnych, a także w domu.  Po odczytaniu opowiadania "Katar",  dowiedzieli się jak  należy prawidłowo zasłaniać buzię podczas kichania czy kaszlu. Przy pomocy p. Grażyny ćwiczyli bezpieczne zachowania, a  za wzorową postawę otrzymali cukierki.  Brawami podziękowali pani pielęgniarce za piękne czytanie, a panie zachęcały wszystkich  do czytania. Po zakończonych zajęciach uczniowie  wypożyczali i oglądali zakupione nowości wydawnicze.

Koordynator programu i projektu  E. R

KLASA II A I I II B - ZAPOZNANIE Z AUTOREM I JEGO KSIĄŻKAMI

HONOROWY GOŚĆ - PANI GRAŻYNA MAZUR - PIELĘGNIARKA SZKOLNA

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)