W dniu 06 kwietnia 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W świat bajki wprowadzili uczniów mali aktorzy z klas drugich przygotowani przez p. Anetę Gac. Pierwszaki obejrzały przedstawienie pt. „Kosmici w bibliotece". Nie obyło się bez małego sprawdzianu. Wybrani uczniowie z klas I a, I b, I c. odgadywali tytuły bajek, baśni poprzez wyciąganie z czarodziejskiego worka rekwizytów np. pantofelka Kopciuszka, Lampy Alladyna, zaczarowanego lusterka Śnieżki. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas układali podpisy pod ilustracjami. Po wykonaniu bezbłędnie wszystkich zadań nastąpiło uroczyste pasowanie. Wicedyrektor p. A. Denisiak –odczytała akt pasowania, a dzieci powtarzały słowa przysięgi. Na zakończenie uroczystości klasy otrzymały dyplomy i zakładki do książek na pamiątkę spotkania.

Serdeczne podziękowania dla grupy dzieci ze świetlicy i wychowawczyni pani Anety Gac za przygotowanie pięknego przedstawienia, stroje oraz scenografię.

Elżbieta Rusiecka

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII    E.R