Szkolnej Gazetki z Języka Niemieckiego „Deutsch Aktuell"

25 listopada ukazał się pierwszy numer Szkolnej Gazetki z Języka Niemieckiego „Deutsch Aktuell", który będzie ukazywał się raz w semestrze. W naszej gazetce nie ma redaktora naczelnego, gdyż tworzą ją dzieci uczące się niemieckiego (Vd)  oraz  w ramach koła zainteresowań wraz z nauczycielką  j. niemieckiego p. Sabiną Kaszowską.

Każdy, kto ma ciekawy pomysł na artykuł może go zamieścić w naszej gazetce. W tym numerze uczniowie mogli przeczytać interesujące artykuły i rozwiązywać różne zagadki np. quiz o znanych Niemcach, kącik kulturowy, ciekawostki o języku niemieckim regulamin szkolny oraz jesienne święta obchodzone w Niemczech.

Dla tych czytelników, którzy z uwagą przeczytali „ Deutsch Aktuell" był również konkurs wraz ze słodką niespodzianką.

Zwycięzcą okazał się uczeń z klasy Vd Dominik Śliwa, który błyskawicznie  odpowiedział na pytania dotyczące artykułów i słownictwa z gazetki.

E.R