IV Biesiada Historyczna

W kraju Mieszka

28 kwietnia już po raz czwarty nasi uczniowie byli uczestnikami biesiady historycznej. Tym razem tematyka wiązała się z pierwszym historycznym władcą Polski – Mieszkiem i przyjęciem przez niego chrztu.

W epokę wprowadził uczniów szóstoklasista  - Hubert Potoczniak, który wcielił się w rolę Galla Anonima.  Podczas biesiady uczestnicy mogli obejrzeć krótkie przedstawienie kukiełkowe, którego bohaterami byli legendarni – Lech, Czech i Rus. Natomiast całą historię panowania Mieszka poznaliśmy z piosenki T-raperów znad Wisły – Mieszko, mój koleżko! . Wykonały ją dziewczyny z VI c.

Potem zaczęły się konkurencje, w których trzeba było wykazać się wiedzą i … umiejętnością trafiania do celu. Reprezentanci klas trafiali do okna wieży  i odpowiadali na pytania. Oprócz konkursu wiedzy uczestnicy zmierzyli się ze średniowiecznym tańcem, oddzielaniem grochu od fasoli czy malowaniem szyldu osady. Wśród śmiechu, gwaru i zabawy można było pogłębić wiedzę o dawnych czasach.

Imprezę przygotowały panie – Małgorzata Cieśla i Beata Wawrzeńczyk.

(szerokość: 750 / wysokość: 562)(szerokość: 750 / wysokość: 562)

więcej zdjęć w galerii