leko to najbardziej wszechstronny, pod względem wartości   odżywczej, składnik codziennej diety człowieka. Wiedzą o tym:

Korczakowcy , którzy każdego ranka

piją w czwórce ,,Mleko z klasą'' do swojego śniadanka.

To mleko taką moc ma, że wszyscy go znają  Rafiki, Kim, Sabinka i ja.

Weronika II c

,,Mleko z klasą" - to wspólna inicjatywa polskich producentów mleka, Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka oraz firmy Tetra Pak . Zadaniem programu „Mleko z klasą" jest zachęcenie dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności edukacyjnych. Do jednych z tych zabaw włączyła się klasa II c z wychowawczynią Aliną Bijak i wzięła udział w ogłoszonym konkursie pt: ,,Zabawa murowana''.

"Zabawa murowana" polegała na wykonaniu kompozycji przestrzennej z kartoników po "Mleku z klasą". Miały one stanowić 90 procent kompozycji, uzupełnionej ewentualnie dodatkowymi elementami. Kartoniki po mleku dzieci zbierały przez trzy miesiące w trakcie, których szukały pomysłu do wykonania swojej pracy. Decyzją większości zatwierdzono pomysł na wykonanie pracy, której nadano imię SABINKA.

Wykonana przez nas praca została wybrana przez komisję konkursową spośród ponad 1 200 nadesłanych zdjęć prac ze szkół z całej Polski.

SABINKA  znalazła się w gronie najlepszych prac i  zajęła III  miejsce.

28 maja na szkolnym apelu (zobacz zdjęcia) nasza szkoła gościła przedstawicieli programu, którzy przywieźli nagrody za uzyskane miejsce. Wśród zaproszonych gości byli również. Wiceprzewodniczący Rady Miasta p. J. Kulas oraz inspektor Wydziału Oświaty pani Mirosława Kamińska.

Wszyscy uczniowie zwycięskiej klasy dostali prezenty w postaci koszulek, polarów, plecaków, a szkoła pozyskała sprzęt elektroniczny: komputery, plazmowy telewizor, DVD. Całość spotkania uświetnił występ taneczny zespołu Reeplay prowadzony przez panie: Beatę Miler- Kornicką   i  Annę Denisiak  oraz zespół muzyczny prowadzony przez pana Zenona Chmielewskiego.

Uważamy, że udział w takich konkursach to nie tylko zabawa, ale również okazja do tego, aby uświadomić dzieciom jak ważne dla ich rozwoju jest picie mleka.

Alina Bijak

A oto nasza Sabinka, która dołączyła do grona przyjaciół mleka:

Zuzy                             Ady                              Filipa                     Tymona(szerokość: 600 / wysokość: 200)