Mistrz Ortografii z Języka Angielskiego

Z okazji trzydziestolecia naszej szkoły postanowiliśmy zapoczątkować nowy konkurs w naszej szkole pt: „Mistrz Ortografii z Języka Angielskiego.

Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem  :

Jubileuszowe Dyktando z Języka Angielskiego dla kl. V-VI

"Trzydzieści lat minęło - moja szkoła dawniej i dziś".

I.      Organizatorzy

Konkurs organizowany jest z okazji  trzydziestolecia szkoły i będzie to pierwsza edycja „Mistrza Ortografii z Języka Angielskiego" w  naszej szkole.  Nauczyciel odpowiedzialny za przebieg konkursu:  Sabina Kaszowska

II.   Cele konkursu

Celem konkursu jest:

·       rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych

·       motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych jakim jest umiejętność literowania

·       podniesienie i wyrównanie poziomu umiejętności językowych

·       rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języków obcych

·       poszerzenie słownictwa

III.              Termin i miejsce

20.04.2016r. (środa), godzina 11:40

Czas trwania: 45 minut

Miejsce: sala 106

IV.    Zasady konkursu

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwa Komisja w składzie

- dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 mgr Elżbieta Borysewicz

- przewodnicząca: mgr Sabina Kaszowska

- członek komisji: mgr Justyna Dziubak-Sobiechowska

V.     Adresaci konkursu

Uczestnikiem konkursu mogą być uczniowie z klas V-VI.

VI.    Wymagania konkursowe

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie się do p. Sabiny Kaszowskiej najpóźniej do 15 kwietnia 2016r.

Każdy uczeń powinien posiadać podczas konkursu czarny lub niebieski długopis.

VII.         Przebieg konkursu

Konkurs rozpocznie się o godzinie 11:40  w sali 106 i trwać będzie 45 minut. Będzie składał się z 4 zadań:

1.     Dyktando – uczestnicy odsłuchają nagranie, które następnie zostanie dwukrotnie podyktowane przez anglistę.

2.     Test wyboru – uczestnik wybierze poprawną pisownie podanych wyrazów spośród trzech możliwości (9 pkt) .

3.     Zadaniem uczestnika będzie poprawienie błędnie napisanych wyrazów/zwrotów (10 pkt).

4.     Zadanie czwarte będzie polegało na uzupełnieniu brakujących liter w wyrazach w podanych zdaniach (11pkt).

VIII.      Wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród

Wyłonienie MISTRZA ORTOGRAFII Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO nastąpi podczas apelu z okazji Dnia języków Obcych.. Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody.

IX.     Postanowienia końcowe

W razie pytań lub wątpliwości informacji na temat konkursu udziela p. Sabina Kaszowska.

Przyjdź, zapisz się i sprawdź swoje umiejętności językowe!

Zapraszamy!