WIELKI SUKCES PIERWSZOKLASISTÓW!!! 

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO  "DaF-Kenner - drehen einen Clip" .


 Kliknij

http://dafkenner.wszpwn.com.pl

 

                                    (szerokość: 750 / wysokość: 352)

W konkursie wzięło udział 4 uczniów z klasy I b: Oliwia Kitlińska, Krzysztof Kaszowski, Miłosz Szaja oraz Bartosz Krauzowicz. Uczniowie pod kierunkiem p.Sabiny Kaszowskiej i p. Anety Tłuściak wykonały piosenkę w języku niemieckim pt: "Das Krokodil" oraz nagrały teledysk. 

 

Uczniowie wykazali się ogromnym talentem językowym, wokalnym i aktorskim. Pomimo, że nie uczą się języka niemieckiego, poradzili sobie znakomicie i zdobyli III miejsce spośród 1400 zgłoszonych grup, które oceniane były przez przedstawicieli i ekspertów językowych Wydawnictwa Szkolnego PWN, Instytutu Goethego oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Już wkrótce każdy otrzyma bon upominkowy na 150zl oraz dyplom.

 

 Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom  za wysiłek włożony w przygotowanie pracy konkursowej, zaangażowanie, oryginalne pomysły, twórczą energię i poczucie humoru. Wierzymy, że wykonanie piosenki i nagranie teledysku służyło nie tylko doskonaleniu umiejętności językowych i wokalnych ale było również okazją do dobrej zabawy i współpracy w zespole.

 

                                         Serdecznie gratulujemy!

                                                                                               S. Kaszowska, A. Tłuściak


   Obejrzyj  clip "Das Krokodil"


 (szerokość: 750 / wysokość: 562)                         **************
                     
Clip w języku niemieckim!!!

   

  (szerokość: 190 / wysokość: 190)Uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem p. Sabiny Kaszowskiej oraz p. Anety Tłuściak (kl.I) wzięli udział w konkursie pt" DaF-Kenner drehen einen Clip" organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

Zadaniem uczniów było nauczenie się wybranej niemieckiej piosenki z listy zamieszczonej na stronie wydawnictwa, przygotowanie scenografii i nakręcenie teledysku, nad którym czuwał nasz szkolny montażysta Marcel Mazur.

 

Uczniowie z naszej szkoły nakręcili dwa clipy. W kategorii klas 1-3 wystąpiły dzieci z klasy I b z piosenką  o krokodylu, "Das Krokodil" natomiast z klas 4-6 ogromnym talentem aktorskim i wokalnym wykazali się chłopcy z kl. IV a i IV c oraz dziewczynki chórzystki z klasy V a z piosenką "Reseziele".

 

Zachęcamy wszystkich uczniów do nauki języka niemieckiego Śpiewająco!!!

 

 Wyniki już w pod koniec maja ale jeśli chcesz zobaczyć prawdziwych łowców krokodyli lub śpiewających niemieckich turystów obejrzyj efekt naszej już teraz!!!


                

 Obejrzyj  clip "Das Krokodil"


                                                                    Clip "Reseziele"


serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie