WIELKI SUKCES PIERWSZOKLASISTÓW!!!

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO  "DaF-Kenner - drehen einen Clip" .

Kliknij

W konkursie wzięło udział 4 uczniów z klasy I b: Oliwia Kitlińska, Krzysztof Kaszowski, Miłosz Szaja oraz Bartosz Krauzowicz. Uczniowie pod kierunkiem p.Sabiny Kaszowskiej i p. Anety Tłuściak wykonały piosenkę w języku niemieckim pt: "Das Krokodil" oraz nagrały teledysk.

Uczniowie wykazali się ogromnym talentem językowym, wokalnym i aktorskim. Pomimo, że nie uczą się języka niemieckiego, poradzili sobie znakomicie i zdobyli III miejsce spośród 1400 zgłoszonych grup, które oceniane były przez przedstawicieli i ekspertów językowych Wydawnictwa Szkolnego PWN, Instytutu Goethego oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Już wkrótce każdy otrzyma bon upominkowy na 150zl oraz dyplom.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom  za wysiłek włożony w przygotowanie pracy konkursowej, zaangażowanie, oryginalne pomysły, twórczą energię i poczucie humoru. Wierzymy, że wykonanie piosenki i nagranie teledysku służyło nie tylko doskonaleniu umiejętności językowych i wokalnych ale było również okazją do dobrej zabawy i współpracy w zespole.

Serdecznie gratulujemy!

S. Kaszowska, A. Tłuściak

Obejrzyj  clip "Das Krokodil"

**************

Clip w języku niemieckim!!!

(szerokość: 190 / wysokość: 190)Uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem p. Sabiny Kaszowskiej oraz p. Anety Tłuściak (kl.I) wzięli udział w konkursie pt" DaF-Kenner drehen einen Clip" organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

Zadaniem uczniów było nauczenie się wybranej niemieckiej piosenki z listy zamieszczonej na stronie wydawnictwa, przygotowanie scenografii i nakręcenie teledysku, nad którym czuwał nasz szkolny montażysta Marcel Mazur.

Uczniowie z naszej szkoły nakręcili dwa clipy. W kategorii klas 1-3 wystąpiły dzieci z klasy I b z piosenką  o krokodylu, "Das Krokodil" natomiast z klas 4-6 ogromnym talentem aktorskim i wokalnym wykazali się chłopcy z kl. IV a i IV c oraz dziewczynki chórzystki z klasy V a z piosenką "Reseziele".

Zachęcamy wszystkich uczniów do nauki języka niemieckiego Śpiewająco!!!

Wyniki już w pod koniec maja ale jeśli chcesz zobaczyć prawdziwych łowców krokodyli lub śpiewających niemieckich turystów obejrzyj efekt naszej już teraz!!!

Obejrzyj  clip "Das Krokodil"

Clip "Reseziele"

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!