Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego „Mali Poligloci"

(szerokość: 364 / wysokość: 329)W poniedziałek 9 maja już po raz drugi odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego „Mali Poligloci". W konkursie wzięły udział 4 sześcioosobowe drużyny – dwie z „Czwórki" i dwie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie, która przyjęła nasze zaproszenie. Drużyny rywalizowały, rozwiązując językowe zadania interaktywne w aplikacji learningapps.org, musiały także wykazać się wiedzą o krajach anglojęzycznych, odpowiadając na pytania z użyciem programu Testico. Nie zabrakło też łamigłówek typu wykreślanka, łączenie wyrazów w zwroty czy rozsypanka wyrazowa. Najwięcej zabawy uczniowie mieli, bawiąc się w „głuchy telefon" i starając się, jak najpoprawniej powtórzyć usłyszane zdanie. Każda drużyna przyjęła dla siebie jakąś charakterystyczną nazwę,  a na koniec zaprezentowały swoje hasła.

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i znajomością języka angielskiego, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – drużyna „Golden Eagles" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie

II miejsce – drużyna „Clever Ravens" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

III miejsce – drużyna „Brytyjczycy" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie

IV miejsce – drużyna „Wielka Szóstka" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Aneta Czapska i p. Justyna Dziubak – Sobiechowska.

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

E.R