PODSUMOWANIE PROJEKTU

„CZYTAMY BAJKI BEZ BARIER"

03 czerwca uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Dorotą Chopkowicz uczestniczyli w uroczystym spotkaniu podsumowującym cykl zajęć czytelniczych „Czytamy bajki bez barier" , które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Na spotkaniu obecni byli również uczestnicy projektu z SP3 - uczniowie klasy IIc wraz ze swoją panią Marią Pękalą oraz zaproszeni goście, m.in. dyrektor naszej szkoły E. Borysewicz, a także przedstawiciele władz i instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem uczestników i gości spotkania przez  dyrektor biblioteki  Barbarę Landzberg oraz  bibliotekarki: Marzenę Luty i Agnieszkę Tworzydło, które przedstawiły bohaterów dziesięciu książeczek omawianych podczas całorocznego cyklu spotkań oraz omówiły tematykę eksponowanych na ścianach biblioteki prac plastycznych, które stanowiły nieodłączny element comiesięcznych spotkań.

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Po omówieniu przez nauczycielki sposobów prowadzenia zajęć, m.in. z wykorzystaniem inscenizacji, muzyki, śpiewu i zabaw, przyszedł czas na prezentację, której dokonali drugoklasiści przygotowani przez swoje wychowawczynie.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dwie, ciekawe inscenizacje na podstawie książeczek J.M. Chmielewskiej „Dziewczynka z okna" oraz  A. Chmielewskiej „Żywe srebro". Natomiast drugoklasiści z SP3 zaśpiewali piosenkę pt: „Wyciągnij dłoń", której charakter stanowił puentę „bajkowych spotkań".

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Na koniec wśród gratulacji i podziękowań za współpracę między biblioteką a szkołami, nie zabrakło również miejsca na wspólną wymianę wrażeń. Odbył się pokaz multimedialny przygotowany na podstawie całorocznych zajęć, przez bibliotekarkę Annę Kopyrę, oraz słodki poczęstunek i wspólna zabawa w czytelni biblioteki.