REGULAMIN KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA

1.     Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia jest Centrum Edukacji Szkolnej.

2.     Konkurs ma zakres ogólnopolski i prawo do udziału w nim mają uczniowie z klas I, II, III, IV, V, VI szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych. Test konkursowy zostanie przeprowadzony w trzech grupach wiekowych - uczniów edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III), szkoły podstawowej (klasy IV-VI) i uczniów gimnazjum.

3.     Szkoła, której uczniowie zgłosili chęć uczestnictwa w konkursie, powołuje Szkolnego Organizatora Konkursu. Szkolny Organizator Konkursu zgłasza szkołę do dnia 24-02-2016 r.

4.     Konkurs odbywa się równolegle we wszystkich szkołach w dniu 11-03-2016 roku (piątek).

5.     Centrum Edukacji Szkolnej przesyła do zgłoszonych szkół pytania testowe oraz karty odpowiedzi na co najmniej 3-4 dni przed planowanym terminem konkursu (09-03-2016 r.).

6.     Pytania znajdować się będą w zalakowanej kopercie, którą otworzy Szkolny Organizator Konkursu w chwili rozpoczęcia zawodów w obecności zawodników.

7.     Konkurs polega na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych, na co przeznaczone jest 55 minut + 10 minut na sprawy organizacyjne.

8.     Do każdego pytania w teście podane są 4 odpowiedzi od A do D. Wśród podanych do pytań odpowiedzi żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogą być prawidłowe. Każdy uczeń przed konkursem otrzymuje tyle punktów, ile ma decyzji do podjęcia, tzn. 4 razy więcej niż pytań. Za każdą poprawną odpowiedź dopisuje się do otrzymanej sumy 1 punkt, za fałszywą (-1) punkt. Dodatkowo uczeń ma możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów.

9.     Odpowiedzi zakreślane są na oddzielnej karcie odpowiedzi. Po zawodach każdy uczeń wkłada kartkę z odpowiedziami do koperty zbiorczej, która komisyjnie zostaje zaklejona zaraz po zakończeniu konkursu.

10.   Szkolny Organizator Konkursu jest zobowiązany do zapewnienia zawodnikom warunków umożliwiających samodzielność odpowiedzi. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji szkoły, w której wyniki jednoznacznie wskazywać będą na brak samodzielnej pracy uczestników konkursu.

11.   Każdy uczestnik konkursu wnosi wpisowe na rzecz Komitetu Rodzicielskiego w wysokości 9,00 zł (firma CES wystawia na życzenie faktury VAT).

12.   Nagrody dla zwycięzców i uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia zostaną rozdane wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej, szkół podstawowych oraz wśród gimnazjalistów na następujących zasadach (niezależnie od ilości osób na danym miejscu):

·         Miejsce 1: Grawerowany dyplom "Arcymistrza Logicznego Myślenia" oraz nagroda książkowa;

·         Miejsca od 2 do 5: Dyplomy "Mistrza Logicznego Myślenia" oraz nagrody książkowe;

·         Miejsca od 6 do 10: Dyplomy "Mistrza Logicznego Myślenia";

·         Miejsca od 11 do 15: Dyplomy "Eksperta Logicznego Myślenia";

·         Miejsca poniżej 15: Dyplomy uznania.

Każdy uczestnik niezależnie od osiągniętego wyniku otrzymuje dyplom!!!

13.   Organizator zobowiązuje się przekazać wyniki do 04-05-2016 r. Reklamacje można składać do 30-09-2016 r. - po tym terminie materiały konkursowe ulegają zniszczeniu.

Do udziału w konkursie nie jest wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczą jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.