REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Rowerzysta bezpieczny w dzień i w nocy

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie we współpracy z firmą Trek Bicycle Corporation zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Rowerzysta bezpieczny w dzień i w nocy" przeprowadzanym w związku z organizowanymi  w dniu 07.10 2017r już po raz VIII przez naszą placówkę Mistrzostwami Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Cele konkursu:
1. Przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako rowerzysty.
2. Utrwalenia prawidłowych nawyków i zachowań podczas korzystania z dróg.
3. Respektowanie znaków drogowych i poleceń kierujących ruchem.
4. Wyeliminowanie zachowań stwarzających zagrożenia w ruchu drogowym.
5. Kształtowanie u uczniów odpowiedzialności za zdrowie i życie własne i innych uczestników ruchu drogowego.
6. Wdrożenie uczniów do uzyskiwania w przyszłości kolejnych dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami mechanicznymi.

7. Wyrażanie odczuć w formie plastycznej.

Przebieg konkursu:
1. Konkurs będzie odbywał się w czterech kategoriach wiekowych:

- I kategoria – klasy I – III

- II kategoria – klasy IV – VII

- III kategoria – klasy szkół gimnazjalnych,

- IV kategoria – klasy szkół ponadgimnazjalnych.

2. Uczestnicy zobowiązani są do zapoznania się z prezentacją firmy Trek Bicycle Corporation „Jak być widocznym" załączoną do niniejszego regulaminu i dostępną na stronie internetowej szkoły: www.sp4.chojnow.eu

3. Uczestnicy konkursu wykonują prace plastyczne dowolną techniką plastyczną na papierze formatu A4.

4. Temat pracy: „Rowerzysta bezpieczny w dzień i w nocy".

5. Prace powinny być opisane na odwrocie drukowanym pismem. Opis powinien zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, adres e-mailowy, nazwa szkoły,  klasa, numer telefonu, adres e-mailowy. W przypadku uczestnika poniżej 16 roku życia adres e-mailowy opiekuna.

6. Zgoda uczestnika konkursu na przetwarzanie danych osobowych.

Zasady i sposób zgłaszania prac konkursowych:

1. Prace należy składać do dnia 03.10.2017 roku na adres: Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Korczaka w Chojnowie, ul. Kilińskiego 23, 59-225 Chojnów.
  2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w 05.10.2017 r. O wynikach komisja powiadomi uczestników na stronie internetowej SP-4 w Chojnowie. Wręczenie nagród odbędzie się 07.10.2017 r.

Komisja konkursowa:

1. Komisja konkursowa powoływana jest przez organizatora. W skład komisji wejdą:

- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. J. Korczaka w Chojnowie,

- przedstawiciel firmy Trek,

- przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego,

- instruktor kolarstwa MTB.

2. Komisja Konkursowa zapozna się z pracami, dokona ich oceny i wybierze 3 laureatów konkursu w każdej kategorii.

3. Decyzje Komisji Konkursowej są suwerenne i ostateczne.

4. Od postanowień Komisji Konkursowej nie przysługuje odwołanie.

Nagrody:

1.      Komisja Konkursowa nagrodzi najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych.

2.       Dla laureatów przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe – za I miejsca.

Postanowienia końcowe:

1.      Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptowaniem warunków Regulaminu Konkursu.

2.      Wszystkie prace zgłoszone do konkursu stają się własnością organizatora.

3.      Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone, nie będą brane pod uwagę.

4.      W sprawach nieobjętych niniejszym regulaminem decydują organizatorzy.

5.      Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej szkoły: www.sp4.chojnow.eu  oraz na stronie internetowej Szkolnego Związku Sportowego: www.dolnoslaski.zsz.pl