PROGRAM EUKACJI CYFROWEJ ŚWIETLIC SZKOLNYCH

„MegaMisja"

Patron honorowy: Ministerstwo  Cyfryzacji

Partnerzy programu:  Centrum Cyfrowe, Fundacja „Nowoczesna Polska"

Patroni:

Mazowiecki Kurator Oświaty , Kuratorium Oświaty w Krakowie,

Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,

Kuratorium Oświaty w Opolu,

Kuratorium Oświaty w Wrocławiu,

Kujawsko- Pomorskie Kuratorium Oświaty

Gdańskie Kuratorium Oświaty,

Kuratorium Oświaty w Kielcach,

Kuratorium Oświaty w Poznaniu,

Lubelski  Kurator Oświaty

Patroni medialni:„Junior- Media", Głos nauczycielski", Świetlica w szkole",   „Wirtualna Polska", „Pieniądze są dla szkoły"

Honorowymi ambasadorami programu są: Grzegorz Kasdepke- autor bestsellerowych książek dla dzieci.

Program MegaMisja zachęca dzieci do poznawania zasad bezpiecznego Internetu oraz przygotowuje  je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, pomaga dzieciom  odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczniowie pomagają animowanym bohaterom- Julce i Kubie, pomagają złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja!

Organizatorem programu MegaMisja jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy angażuje najmłodszych do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i budowania społeczności przy wykorzystaniu Internetu i technologii. W ten sposób dzieci zyskują liczne kompetencje, w tym kompetencje cyfrowe. Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej.

Przy realizacji wyzwań dzieci  uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy. W MegaMisji stawia  się na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.

Wychowawczynie świetlicy realizujące program: Bożena Szarek i Natalia Halikowska

E.R