ZACZAROWANY  ANDRZEJKOWY  ŚWIAT

Tradycja wróżenia w wieczór andrzejkowy pielęgnowana jest od wielu pokoleń. Nasi przodkowie uważali,  że najlepszym okresem do przepowiadania przyszłości był przełom jesieni i zimy. Wtedy obecne wśród ludzi duchy mogły odsłonić tajemnice przyszłości.

Tą przyszłość odkrywały dzieci ze świetlicy, uczestnicząc w różnych zabawach i wróżbach andrzejkowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby, w których dzieci poznawały imiona swoich przyszłych wybrańców i wybranek oraz te z których dowiedziały się, jaki zawód będą wykonywały w przyszłości. Ponadto odkrywały tajniki najstarszej wiedzy – magicznej numerologii.

Na zakończenie zajęć, czarownice z andrzejkowego świata, zaprosiły chętne dzieci do lania wosku, wymawiając formułę zaklęcia: „Hokus, pokus, czary, mary, niech się spełnią Wasze czary…"

Wychowawczynie Świetlicy

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)