„SPOTKAJMY SIĘ W CZWÓRCE"

29 stycznia i 05 lutego gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków  z grup   zerowych z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 3.

Przedszkolaków przywitała dyrektor szkoły  Elżbieta Borysewicz.

Dzieci ze świetlicy  z klas drugich i trzecich pod kierunkiem wychowawczyni  Bożeny Szarek przygotowały teatrzyk  pt. „Co słychać w lesie".

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Następnie przedszkolaki zwiedzały szkołę. W pracowni przyrodniczej pod kierunkiem  Małgorzaty Mormul brały udział w doświadczeniach, oglądały pod mikroskopem oraz malowały na tablicy interaktywnej.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

W sali matematycznej  wysłuchały bajki o figurach  matematycznych w wykonaniu  Justyny Dziubak- Sobiechowskiej, obejrzały prezentację pt. "Figury geometryczne"  przygotowaną przez  Marzenę Rudzką-Kupczyńską oraz przyklejały na kartce ludzi, domki, zwierzątka, z wyciętych z papieru trójkątów, kwadratów, kół i prostokątów.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

W sali j. polskiego pod kierunkiem polonistki  p. Anny Denisiak „bawiły się literkami", m.in.  z ruchomego alfabetu układały swoje imiona, dzieliły słowa na sylaby, głoski, szukały wśród obrazków przedmiotów potrzebnych np. do szkoły, a także wyszukiwały obrazki na podaną przez nauczycielkę głoskę.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Na koniec każdy przedszkolak otrzymał gadżety odblaskowe, słodki upominek   oraz papierowe zwierzątka origamii, które wykonały dzieci ze świetlicy na „Kółku origamii" pod kierunkiem p. Aleksandry Halikowskiej .

Więcej zdjęć w galerii                  E.R