„Jem smacznie i zdrowo"

Zaproszeniem do „Restauracji pod Witaminką" rozpoczęły się zajęcia świetlicowe pod hasłem: „Jem smacznie i zdrowo" przeprowadzone w dniach 11-12.02.2014r wśród uczniów klas I-III.

Na początku spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami spożywania posiłków w oparciu o piramidę zdrowego żywienia. W tym celu została wyłoniona grupa uczniów - kucharzy, którzy uczyli się przyrządzać owocowo - warzywne sałatki. Pozostali uczniowie – goście restauracji w oczekiwaniu na kulinarne przysmaki rozwiązywali krzyżówkę związaną z tematem zajęć i nabywali umiejętności kulturalnego zachowania się przy stole. Dzięki sprawnej obsłudze kelnerów zbierających zamówienia, przyszedł czas na degustację sałatek: wiosennej, letniej i zimowej. Musiały być smaczne, skoro proszono o dokładki.

Miejmy nadzieję, że lekcja zdrowego odżywiania, stanie się lekcją na całe życie.

Dorota Chopkowicz, Aleksandra Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 248)  (szerokość: 375 / wysokość: 248)

(szerokość: 375 / wysokość: 248)  (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Więcej zdjęć w galerii                E.R