Debiut szkolnej gazetki na platformie internetowej

Szkolna gazeta „Zlepek" wydawana jest  w naszej szkole od ponad 17 lat. Zmieniali się uczniowie i czasy, zmieniała się i gazeta.llll

Pierwsze numery powielano, potem, gdy weszły do użycia kserokopiarki, jakość druku się poprawiła.

Idąc z duchem czasu, zaczęto pracować nad szkolnym „Zlepkiem" na platformie internetowej – junior media ( to edukacyjny projekt dzienników regionalnych skierowany do uczniów i nauczycieli, pozwalający w/w na tworzenie szkolnych gazet na szablonach dzienników regionalnych) .

Szkolna redakcja „Zlepka" przystąpiła w styczniu do tego projektu. Wydano dwie gazetki. Drugi numer zgłoszono do konkursu – „Junior w druku". Dziennikarze wybierają najlepsze gazetki – 45 z  terenu Polski, w tym po 5 w każdym województwie. Nagrodą jest druk gazetki w prawdziwej drukarni.

Debiut „Zlepka" na platformie okazał się udany, gazeta znalazła się wśród 5 wyróżnionych z całego województwa (a konkurentów było niemało – ponad 60). Otrzymaliśmy 250 sztuk szkolnej gazetki wydrukowanych w profesjonalnej drukarni.

Kolejne wydania naszej gazety można oglądać na stronie internetowej www.juniormedia.pl