„Kochane dzieci!

Bardzo chciałabym się z Wami spotkać, ale niestety zła Zima zamknęła mnie w pieczarze. Otworzy ją wtedy, gdy udowodnicie jej, że jesteście gotowi na moje przyjście. Przygotowałam Wam zadania do wykonania. Jeżeli dokładnie
i poprawnie je rozwiążecie, na pewno się spotkamy.

Życzę powodzenia - Pani Wiosna".

Z telegramem w ręce dzieci ze świetlicy wybrały się w Drogę do Krainy Wiosny. W tym roku Pani Wiosna przygotowała dla uczniów krzyżówkę, zabawy ruchowe, wyścigi drużynowe oraz kwiatki przyjaźni. Do słonecznej krainy uczniowie dochodzili przez most. Po każdym dobrze wykonanym zadaniu wybrana osoba przyklejała, zgodnie z instrukcjami prowadzącej, stopy. Na koniec dnia wychowankowie ubrali i ozdobili papierową kukłę.

Miejmy nadzieję, że dokładnie wykonane zadania przyspieszą nadejście Wiosny.

Aleksandra Halikowska, Bożena Szarek