RAZEM PRZECIWKO AGRESJI I PRZEMOCY

25 września 2014r , klasy IV-VI  uczestniczyły w  apelu poświęconym tematyce „Bezpieczeństwa", który opracowała i przeprowadziła wspólnie z przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego pedagog Maria Pura.

Celem apelu było podkreślenie znaczenia poczucia bezpieczeństwa dla każdego człowieka, niezależnie od jego wieku. Apel miał charakter interaktywny. Uczniowie mogli się wypowiedzieć na temat „złości", „agresji", „przemocy".

Zaproszeni goście, panowie policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie uświadomili uczniom konsekwencje niedozwolonych zachowań.

Uczniowie otrzymali konkretne rady, jak mają się zachować w przypadku doświadczania agresji i przemocy oraz propozycję zasad przeciwko przemocy w swoich klasach.

Apel zakończył się pięknym akcentem muzycznym. Chór szkolny, przygotował z panem Zenonem Chmielewskim piosenkę „Dobry przyjaciel", której tekst znakomicie komponował z treścią apelu.

W tym dniu także odbyły się w klasach pierwszych spotkania z policjantami na temat „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i w szkole podczas przerw".

Pierwszoklasiści otrzymali gadżety odblaskowe, które przyczynią się do większego bezpieczeństwa najmłodszych uczniów.