Mini Liga Matematyczna

Regulamin

1.  Organizatorami konkursu – „Mini Liga Matematyczna" są nauczycielki matematyki Szkoły Podstawowej nr4.

2.  Celem konkursu jest rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych u wszystkich uczniów naszej szkoły, wyzwalanie aktywności matematycznej oraz promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki.

3. Liga Matematyczna przeznaczona jest dla wszystkich uczniów klas IV-VI zainteresowanych matematyką.

4.   Konkurs trwa od 14 listopada do 12 grudnia i składa się z dwóch części. Część pierwsza – lista zadań do rozwiązania w domu, część druga  - zadania rozwiązywane samodzielnie w szkole.

5.     14 listopada zostanie udostępniona uczniom lista zadań dla każdego poziomu, których rozwiązania do 21 listopada należy przekazać swoim nauczycielom matematyki.

6.  Listy ukażą się na stronie szkoły, można też odbierać je u swojego nauczyciela matematyki.

7.   Każdy  uczestnik  konkursu rozwiązuje  zadania indywidualnie w domu. Zadania powinny zawierać dokładny opis rozwiązania. Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem. Identyczne prace będą odrzucane. Za każde rozwiązane zadanie uczeń może otrzymać 0-3 pkt.

8.      Po sprawdzeniu prac zostanie ogłoszona lista punktowa.

9.    Druga część konkursu to samodzielne rozwiązywanie zadań w szkole; biorą w niej udział uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów za pierwszą część konkursu – wytypowani przez komisję składającą się z nauczycieli matematyki.

10. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 grudnia. O lokacie decyduje suma punktów otrzymanych za dwie części konkursu.

11.  Wszelkie sprawy, o których nie mówi regulamin, rozstrzygają organizatorzy.