25 LISTOPADA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

(szerokość: 190 / wysokość: 247)Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli trzymają z sentymentu swojego pluszaka. Czy można wyobrazić sobie świat bez misia?

Wszystko zaczęło się w 1902 roku, gdy prezydent Stanów Zjednoczony Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko, natychmiast kazał je uwolnić. Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post". Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem pluszowym i właścicielem „Ideal" – jednej z najbardziej znanych firm produkującej misie.

25 listopada uczniowie klas pierwszych i trzecich ze świetlicy uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w czytelni. Oglądali prezentacje, bajki, słuchali piosenek o misiach, rozwiązywali zagadki i mały test. Wszystko oczywiście w formie zabawy. Klasy drugie wraz z wychowawcami oglądały prezentacje i rozwiązywały test 26 listopada.

Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kolorowankę i mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze swoim ulubionym misiem.

Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

klasa II a                                                                                   klasa II b

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)