Mikołajkowa wycieczka

(szerokość: 187 / wysokość: 269)3 grudnia dzieci z klasy II b (z wych. Karoliną Sochą)  i z  IIc  (z wych. Teresą Halikowską)  były na wycieczce we Wrocławiu. Odwiedziły tam najmniejszą fabrykę, cukierkownię „Cukier Lukier", w której miały możliwość poznania sposobu produkcji kolorowych słodyczy i własnoręcznie robiły lizaki. Na wrocławskim Rynku czekało wiele niespodzianek. Liczne, barwne kramy świąteczne zachęcały do zakupów. W „Bajkowym Lasku", w drewnianych chatkach - niczym teatrzykach, można było posłuchać znanych baśni i obejrzeć związane z nimi ruchome scenki. Dużo radości sprawiła dzieciom przejażdżka kolejką, ustawioną pod ratuszem.  Jednak największą atrakcją tej wycieczki był pobyt w nowo otwartym „Afrykarium", które znajduje się w ZOO. Można tam zobaczyć wodne zwierzęta Czarnego Lądu. To niesamowite wrażenie, gdy nad nami przepływa płaszczka, żółw czy rekin. Dużo radości sprawiło dzieciom odwiedzenie „Zwierzęcego dziecińca", gdzie miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami. A w „Pawilonie gadów i płazów" wyszukiwały w terrariach ukryte wśród konarów węże, pająki, warany i kameleony. Wycieczka była bardzo udana. Zachęcamy innych do odbycia podobnej!

Karolina Socha

(szerokość: 375 / wysokość: 250) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii           E.R