Wycieczka klasy Ib i Id do Fabryki Ozdób Choinkowych „VITBIS" w Złotoryi

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Z okazji zbliżającego się Dnia Św. Mikołaja uczniowie klasy Ib i Id, 5 grudnia, wybrali się do fabryki ozdób choinkowych ,,Vitbis" w Złotoryi.

Zaraz po przyjeździe dzieci uczestniczyły w warsztatach dekorowania ozdób choinkowych. Każdy uczeń miał możliwość samodzielnego ozdobienia trzech bombek. Następnie zwiedzały fabrykę. Pierwszą salą, którą odwiedziły była dmuchalnia, gdzie zobaczyły jak szklana rurka zamienia się w bombkę. Następnym przystankiem była "srebrzalnia". Tu przyjrzały się procesowi srebrzenia ozdób za pomocą związku azotanu srebra. Następnie udały się do „maczalni", gdzie bombki barwi się na jednolity kolor. Potem odwiedziły najciekawszą z sal - dekoratornię, gdzie powstają prawdziwe arcydzieła: gwiazdki, bałwanki  i oczywiście przeróżne bombki. Osoby, które tam pracują to prawdziwi artyści, na bombkach malują małe dzieła sztuki. Po wyjściu z dekoratorni zobaczyły ostatni etap wędrówki bombki, czyli pakowalnie, gdzie pracownicy fabryki pakowali gotowe już ozdoby do papierowych pudełek.  Na koniec wizyty w zakładzie, uczniowie udali się jeszcze na zakupy do sklepiku firmowego.

Po wizycie w fabryce i udanych, świątecznych zakupach,  pełni wrażeń wrócili pod szkołę.

Wychowawczynie:

Dorota Chopkowicz i Barbara Wiatrowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 248) (szerokość: 375 / wysokość: 248)
                                                                                                                                                Więcej zdjęć w galerii   E.R