SPOTKANIE Z RODZICEM – GÓRNIKIEM

(szerokość: 190 / wysokość: 142)Klasę II a odwiedził rodzic, który z zawodu jest górnikiem. Pan Chrzanowski pracuje w kopalni odkrywkowej w Bogatyni. Przyszedł do szkoły w stroju galowym i przyniósł ze sobą ilustracje obrazujące prace górników, pokazywał  dzieciom bryłki węgla brunatnego i opowiadał o jego powstawaniu. Barwnie przedstawił  historię św. Barbary i Skarbnika mieszkającego w kopalni. Uczniowie z zapartym tchem słuchali opowieści. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Podsumowaniem wizyty było wspólne zdjęcie pod  choinką w holu szkoły. Była to pouczająca lekcja, która pozostanie w pamięci każdego ucznia.
                                                                                                                        E.R
     fot. E.R                                                                       Więcej zdjęć w galerii             E.R