KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ"

W tym roku na Regionalny Konkurs "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa"  organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy napłynęła rekordowa liczba 317 szopek. Małe arcydzieła wykonane zostały m.in. z drewna, kory, makaronu, a nawet chleba, masy solnej i piernika. Tworzyły je dzieci i młodzież z całego Dolnego Śląska. Autorzy najpiękniejszych prac zostali nagrodzeni na uroczystej gali 17 grudnia 2014 r., podczas której odbyła się prezentacja szopek. Delegacja harcerzy Hufca ZHP przekazała Betlejemskie Światło Pokoju, z koncertem kolęd wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Legnickiej.

Jurorzy w składzie: Janina Stasiak - krytyk i historyk sztuki, Łucja Seredyszyn-Wojtasik - historyk sztuki oraz Dariusz Czekaj - animator kultury legnickiego TPD przyznali nagrody i wyróżnienia.

Laureatem z naszej szkoły w kategorii wiekowej 8 - 11 lat został:

I miejsce - Maciej Kućko (III b)

W gronie dzieci wyróżnionych znalazła się także:

Malwina Bojczuk (IV b)

Nagrodzone prace powstały pod opieką p. Anny Grabek.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplom uczestnictwa.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Aleksandra Halikowska

(szerokość: 565 / wysokość: 376)(szerokość: 565 / wysokość: 376)(szerokość: 565 / wysokość: 376)(szerokość: 565 / wysokość: 376)(szerokość: 565 / wysokość: 376)(szerokość: 565 / wysokość: 376)(szerokość: 565 / wysokość: 376)(szerokość: 565 / wysokość: 376)(szerokość: 565 / wysokość: 376)