Finał X Konkursu Krajoznawczego

"Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom"

10 marca, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy odbył się finał X Konkursu Krajoznawczego „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom", zorganizowanego wspólnie przez legnicki oddział PTTK, Powiat Legnicki oraz PWSZ w Legnicy. Reprezentację uczniów z naszej szkoły przygotowała p. Małgorzata Cieśla. Na uczestników czekały 3 zadania. Na początek wszyscy musieli odpowiedzieć na pytania zawarte w teście, następnie drużynowo rozpoznać dziesięć zdjęć przedstawiających zabytki powiatu legnickiego oraz przygotować plakat o treści związanej z hasłem „Poznaj walory krajoznawcze gminy".

W kategorii szkół podstawowych  nasza szkoła reprezentowana przez Rafała Codogni, Hannę Chopkowicz i Martynę Idkowiak zajęła I miejsce

1. Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie,
  2. Szkoła Podstawowa w Wągrodnie,
  3. Szkoła Podstawowa w Miłkowicach.

źródło: powiat-legnicki.eu

E.R