"W krainie poezji dziecięcej"

Poezja jest kluczem do dziecięcych serc. Czytanie wierszy umożliwia nam wszystkim, a przede wszystkim dzieciom, podróż do świata marzeń, wspaniałą wędrówkę poprzez barwne krainy, a także spotkanie z ciekawymi postaciami." Tym krótkim wstępem rozpoczął się Szkolny Konkurs Recytatorski  „Maluchy lubią wiersze", który w naszej szkole ma wieloletnią tradycję. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: p. dyr. Elżbieta Borysewicz, p. Anna Denisiak- nauczycielka języka polskiego, p. Małgorzata Krzywda- poetka naszego miasta oraz p. Joanna Kamień- przewodnicząca Rady Rodziców.

W konkursie uczestniczyło 11 uczniów z klas I- III. Uczniowie prezentowali poezję J. Tuwima, T. Śliwiaka, A. Frączek, J. Brzechwy, M. Konopnickiej i W. Chotomskiej. Interpretacje wierszy były niezwykle ciekawe. Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców. W wyniku głosowania komisji  poszczególne miejsca przydzielono:

- w kategorii klas pierwszych:

I miejsce – Milena Gil, klasa ID

II miejsce- Maciej Stelmach, klasa IC

III miejsce- Nikola Saj, klasa IA

Wyróżnienie- Natasza Idkowiak, klasa IB

- w kategorii klas drugich:

I miejsce – Wojciech Smoczyński, klasa IIC

II miejsce- Dominika Hołda, klasa IIB

III miejsce- Anastazja Chrzanowska, klasa IIA

- w kategorii klas trzecich:

I miejsce- Kajetan Tracz, klasa IIIA

II miejsce- Maciej Kućko, klasa IIIB

III miejsce- Debora Luberda, klasa IIIC

Wyróżnienie- Dominik Śliwa, klasa IIID

Wprowadzeniem konkursu dla maluchów była recytacja wiersza J. Tuwima pt. „Lokomotywa" przez rodziców. Spośród publiczności wybrano ośmioro najśmielszych, którzy zaprezentowali recytatorskie talenty swoim pociechom, dodając im otuchy przed czekającym ich wyzwaniem. Dodatkowym urozmaiceniem przerw między prezentacjami klas, były wspólne ćwiczenia dykcji, polegające na odczytywaniu „łamaczy języka". Konkurs jak co roku dostarczył wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Poziom konkursu można ocenić jednym zdaniem- tak jak „Maluchy lubią wiersze"- tak „wiersze lubią maluchy".

Teresa Halikowska, Malwina Rząsa

(szerokość: 375 / wysokość: 250) (szerokość: 375 / wysokość: 250)

Więcej zdjęć w galerii                          E.R