XIII KONKURS PLASTYCZNY I FOTOGRAFICZNY

"MOJA MAŁA OJCZYZNA"

(szerokość: 375 / wysokość: 328)Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy przy współpracy Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy organizują XIII edycję regionalnego konkursu plastycznego i fotograficznego "Moja Mała Ojczyzna".

Celem konkursu jest popularyzacja piękna regionu legnickiego, najciekawszych zakątków przyrody, pejzaży, atrakcyjnych miejsc wypoczynku i rekreacji oraz zabytków i obiektów danej miejscowości, a w roku 70-lecia TPD również popularyzacji działań na rzecz TPD w Regionie.

Można przesłać prace plastyczne i fotograficzne nt. działalności TPD w poszczególnych Kołach Przyjaciół Dzieci np. organizację wypoczynku, zbiórki charytatywne, działania na rzecz niepełnosprawnych, paraolimpiady, festyny: z okazji Dnia Dziecka, Pożegnanie latam Mikołajek – charakterystyczne dla poszczególnych szkół, oddziałów i Kół TPD, formy działania na rzecz dzieci i ich rodzin.

Prace o działalności TPD plastyczne i fotograficzne będą szczególnie nagradzane.

Forma prac: pojedyncze zdjęcia, plansze ze zdjęciami, makieta, wydzieranka, ceramika, rzeźba, akwarela, rysunek itp. Należy je opisać – imię i nazwisko, wiek, szkoła oraz podać nazwę przedstawionej miejscowości, zakątka, zabytku, obiektu itp.

Prace będą oceniane w czterech grupach wiekowych: 5-9, 10-13, 14-16 i powyżej 16 lat. W każdej kategorii wiekowej będą przyznawane nagrody główne i wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Bezwzględny termin dostarczania prac do

ŚWIETLICY SZKOLNEJ

upływa  15 maja 2015

Prace należy kierować na adres:
TPD Oddział Miejski, al. Orła Białego 2, 59-220 Legnica

Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr tel. 76 724-51-09

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród otwarcie wystawy nastąpi 30 maja 2015r. na uroczystościach z okazji 70-lecia TPD i Dnia Dziecka w Legnicy. Laureaci zostaną powiadomieni pocztą e-mail lub telefonicznie.

Organizatorzy nie wracają prac nagrodzonych.

E.R