KLASA VB W MBP W CHOJNOWIE NA SPOTKANIU Z DR MARKIEM SIKORSKIM – HISTORYKIEM SZTUKI

(szerokość: 190 / wysokość: 253)W środę tj., 13 maja uczniowie klasy V b udali się wraz z wychowawczynią Małgorzatą Mormul i bibliotekarką Elżbietą Rusiecką do MBP w Chojnowie.

W ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zostali zaproszeni na spotkanie z dr Markiem Sikorskim. Uczniowie wysłuchali prelekcji pt. „Na tropach smoka wawelskiego".

Historyk sztuki dr Marek Sikorski udowadniał na podstawie źródeł historycznych, że początkowa nazwa - to potwór, a nie smok. Uczniowie mieli okazję do zadawania wielu pytań. Dowiedzieli się również, że Krak wcale nie pokonał smoka.

Na pamiątkę p. Marek otrzymał od naszych uczniów rysunki smoków, które zostały wykonane na zajęciach z wykorzystaniem wiersza pt."Ballada  o uprzejmym smoku" w bibliotece szkolnej oraz w świetlicy.

Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

fot. E.R                                                                                                           Więcej zdjęć w galerii   E.R