WARSZTATY Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA

PT. „PIES REKSIO NASZYM PRZYJACIELEM"

(szerokość: 262 / wysokość: 193)15 maja  na zaproszenie pani Bożeny Szarek do świetlicy przyszli uczniowie klas pierwszych na warsztaty z zakresu bezpiecznych zachowań z psami pt."Pies Reksio naszym przyjacielem"

Małe dzieci z racji swojego wieku najbardziej narażone są na ataki ze strony psów. Są one bardziej ufne i nie potrafią rozpoznać pierwszych sygnałów dawanych przez zwierzę przed atakiem.

Uczestniczące w  warsztatach dzieci dowiedziały  się, że agresywny pies wysyła znaki ostrzegawcze: ma zjeżoną sierść, położone uszy, sztywne nogi, uniesiony ogon. Warczy, szczeka, pokazuje zęby, skacze dookoła osoby, którą osacza.

Pani Bożena Szarek uczyła, jak unikać niebezpieczeństwa w kontaktach z czworonogami. Tłumaczyła, jak bardzo zmienne może być zachowanie psa, który w jednej chwili patrzy na nas spokojnie, by niespodziewanie rzucić się do ataku.

Pod  czujnym okiem pani Bożeny dzieci nauczyły się  prawidłowej bezpiecznej  pozycji „żółwia", która w pewnym stopniu może przyczynić się nawet do zaniechania ataku ze strony psa i zmniejsza ryzyko odniesienia poważnych obrażeń ciała.

(szerokość: 375 / wysokość: 280) (szerokość: 375 / wysokość: 280)

Uczniowie uważnie słuchali przekazywanych im informacji ale również dzielili  się własnymi doświadczeniami w kontaktach ze zwierzętami.

Zajęcia bardzo się podobały

Więcej zdjęć w galerii                  E.R