Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego „Mali Poligloci"

W poniedziałek 11 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego „Mali Poligloci". Rywalizowały ze sobą cztery czteroosobowe drużyny – dwie z naszej szkoły raz dwie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Zgodnie z regulaminem drużyny miały wcześniej wybrać sobie nazwy oraz ułożyć hasło dopingujące go walki. Zatem do rywalizacji stanęli: English Masters, Wkręceni w angielski, Białe Orły oraz Slavic Girls and Boys. Wszyscy najpierw musieli zmierzyć się w zadaniami w aplikacji Learning Apps, które trzeba było rozwiązać na tablicy interaktywnej, później drużyny wspólnie rozwiązywały łamigłówki typu wykreślanka, łączenie przeciwieństw, rozsypanka wyrazowa. Najwięcej zabawy i zarazem trudności sprawiła gra w głuchy telefon – poprawne przekazanie sobie zdania w języku angielskim okazało się praktycznie nie do wykonania. Wreszcie na koniec drużyny w programie Testico rozwiązywały test z wiedzy o krajach anglojęzycznych. Każdy zawodnik otrzymał pilota i miał 30 sekund na to, aby wybrać właściwą odpowiedź z czterech możliwych. Wszystkie punkty zostały zsumowane i wyniki okazały się następujące:

I miejsce – English Masters (SP 4)

II miejsce – Wkręceni w angielski (SP4)

III – Białe Orły (SP 3)

IV miejsce – Slavic Girls and Boys (SP 3)

Wszystkim gratulujemy wiedzy oraz świetnej postawy i dobrej zabawy!

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Julia Kałwak (VI b), Miłosz Cichocki (VI b), Agnieszka Kurczak (VI a), Kacper Matys (V a), Martyna Idkowiak (VI b), Hanna Chopkowicz (VI b), Aleksandra Cawrycz (V c) oraz Karol Madura (V c).

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego Aneta Czapska i Justyna Dziubak – Sobiechowska. Dziękujemy również za pomoc w ocenianiu zawodników pani Marcie Lewickiej z SP 3 oraz pani Iwonie Nowickiej z SP 4, a także pani wicedyrektor Beacie Miler –Kornickiej, która przyglądała się rywalizacji uczniów.

więcej -  galerii