9 czerwca w Gimnazjum nr2 w Chojnowie odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy "Wszystko o liczbie π". Trzyosobowe drużyny odpowiadały na pytania dotyczące liczby pi, prezentowały rekwizyty z nią związane oraz brały udział w innych w konkurencjach, np.: układanie pi-wierszyka czy szukanie wyrazów z sylabą pi. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na wyrecytowanie największej ilości cyfr rozwinięcia liczby pi. Najlepsze drużyny wymieniały ich około 70! W turnieju brały udział drużyny ze szkół podstawowych (Niedźwiedzice, SP3 i SP4) oraz z Gimnazjum nr2. Każda z drużyn przed konkursem wybrała dla siebie nazwę, nasze  drużyny to MatMasters (Agnieszka Miłuch, Sławek Czapski i Michał Graban z VIa) i Pirotechnicy (Hania Chopkowicz, Julka Kałwak i Maciek Saja z VIb). Zwycięzcami zostali uczniowie klasy Ib z gimnazjum, drugie miejsce należy do naszej drużyny Pirotechników, trzecie do Piwonii z SP3. Turniej był świetną zabawą i okazją do spotkania z rówieśnikami z innych szkół.

więcej zdjęc w galerii