NARODOWE CZYTANIE W RYNKU NASZEGO MIASTA

W tym roku odbyła się kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Kilka lat temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytano dzieła Aleksandra Fredry. Odkrywaliśmy piękno, ale też ciętość Fredrowskiego języka. W 2014 słuchaliśmy fragmentów „Trylogii" Henryka Sienkiewicza. 6 września 2015 słuchaliśmy "Lalki" B. Prusa.

Uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami i bibliotekarkami uczestniczyli w spotkaniu z bohaterami „Lalki" B. Prusa. Zaproszony gość aktor, pan Krzysztof Rogacewicz czytał w Rynku fragmenty "Pamiętników starego subiekta". Na scenie pojawiali się dorośli, i szkolna młodzież. Oni również czytali dla zgromadzonych fragmenty powieści. Na zakończenie odbył się  quiz z nagrodami.

(szerokość: 375 / wysokość: 666) (szerokość: 375 / wysokość: 666)

(szerokość: 375 / wysokość: 666)  (szerokość: 375 / wysokość: 666)

E.R