„Bajki bez barier"

Dnia 8 października uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią wzięli udział w pierwszych zajęciach z cyklu „Bajki bez barier" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

Celem zajęć jest propagowanie wiedzy na temat niepełnosprawności oraz kształtowanie właściwych zachowań wobec osób niepełnosprawnych.

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w ciągu roku szkolnego, z wykorzystaniem książeczek z bajkami opisującymi różne rodzaje niepełnosprawności, wydanymi przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko".

Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali świat autystycznej dziewczynki Kai oraz Huberta - chłopca z zespołem Aspergera, bohaterów bajek Joanny M. Chmielewskiej: „Czarodziejka" oraz „Hubek, kubek, wstążka".

W oparciu o czytany przez uczniów tekst, odgrywane były scenki pomagające zrozumieć istotę tych schorzeń. W czasie zajęć uczniowie wykonali również prace plastyczne – „dar serca" dla osoby niepełnosprawnej.

W dzisiejszych czasach bardzo istotna jest integracja osób niepełnosprawnych w życie społeczności, dlatego ważne jest propagowanie wiedzy na ten temat już od najwcześniejszych lat.

Wychowawczyni: Dorota Chopkowicz

E.R