Akcja czytania w świetlicy pod nazwą

                              „Czytanie łączy pokolenia"

 

    Umiejętność czytania jest darem, który poza zwykłym zdobywaniem informacji może spowodować wiele przyjemności czytającemu..Rozbudzenie w dziecku zamiłowania do czytania wymaga dużo czasu i poświęcenia. Podjęty trud procentuje po czasie – dziecko czytając, wzbogaca swoje słownictwo, rozwija wyobraźnię, staje się wrażliwe.

     Zadaniem zajęć czytelniczych w świetlicy jest kształtowanie nawyku obcowania z książką, rozwijanie kultury czytelniczej, wyrabianie wrażliwości na treść książki, kształtowanie zamiłowań czytelniczych oraz samodzielności myślowej.

  28. X. w świetlicy w ramach akcji „Czytanie łączy pokolenia" pani Agnieszka Tworzydło z Miejskiej Biblioteki Publicznej czytała dzieciom m.in. fragmenty książki Grzegorza Kasdepki  pt."Potworak i jego kosmiczne opowieści".

Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytania zaproszonego gościa, nie szczędząc śmiechu. Wizyta pani Agnieszki Tworzydło wywołała wiele pozytywnych emocji.

W naszej świetlicy emocje wywołane rozmaitymi czytanymi tekstami nie są nikomu obce z uwagi na aktywnie działający kącik czytelniczy o nazwie : „Przeczytaj- bo warto". Dzieci kilka razy w tygodniu przynoszą swoje książeczki i czytają ich fragmenty swoim koleżankom i kolegom.

Z uśmiechem na twarzy stwierdzamy, iż czytelnictwo w naszej świetlicy cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

Wychowawczynie świetlicy klas drugich

p. Bożena Szarek i p. Natalia Halikowska


  (szerokość: 750 / wysokość: 421)
  (szerokość: 750 / wysokość: 421)
  (szerokość: 750 / wysokość: 421)
  (szerokość: 750 / wysokość: 421)
    E.R

 

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie