WyglÄ…da dobrze

Akcja czytania w Å›wietlicy pod nazwÄ…

„Czytanie Å‚Ä…czy pokolenia"

UmiejÄ™tność czytania jest darem, który poza zwykÅ‚ym zdobywaniem informacji może spowodować wiele przyjemnoÅ›ci czytajÄ…cemu..Rozbudzenie w dziecku zamiÅ‚owania do czytania wymaga dużo czasu i poÅ›wiÄ™cenia. PodjÄ™ty trud procentuje po czasie – dziecko czytajÄ…c, wzbogaca swoje sÅ‚ownictwo, rozwija wyobraźniÄ™, staje siÄ™ wrażliwe.

Zadaniem zajęć czytelniczych w Å›wietlicy jest ksztaÅ‚towanie nawyku obcowania z książkÄ…, rozwijanie kultury czytelniczej, wyrabianie wrażliwoÅ›ci na treść książki, ksztaÅ‚towanie zamiÅ‚owaÅ„ czytelniczych oraz samodzielnoÅ›ci myÅ›lowej.

28. X. w Å›wietlicy w ramach akcji „Czytanie Å‚Ä…czy pokolenia" pani Agnieszka TworzydÅ‚o z Miejskiej Biblioteki Publicznej czytaÅ‚a dzieciom m.in. fragmenty książki Grzegorza Kasdepki  pt."Potworak i jego kosmiczne opowieÅ›ci".

Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytania zaproszonego gościa, nie szczędząc śmiechu. Wizyta pani Agnieszki Tworzydło wywołała wiele pozytywnych emocji.

W naszej świetlicy emocje wywołane rozmaitymi czytanymi tekstami nie są nikomu obce z uwagi na aktywnie działający kącik czytelniczy o nazwie : „Przeczytaj- bo warto". Dzieci kilka razy w tygodniu przynoszą swoje książeczki i czytają ich fragmenty swoim koleżankom i kolegom.

Z uśmiechem na twarzy stwierdzamy, iż czytelnictwo w naszej świetlicy cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wychowawczynie świetlicy klas drugich

p. Bożena Szarek i p. Natalia Halikowska